Lájkolj minket Facebookon, ha az is a te helyed!LÁJKOLOM!

Menstruálok, mi lesz a vízparttal és a nyaralással?

Menstruálok, mi lesz a vízparttal és a nyaralással?

A nyár a felszabadultságé, amikor sokkal több a lehetőség hála a hosszú nappaloknak és a jó időnek, ráadásul az iskolai szünetben még több dologgal foglalkozhatsz, mint év közben. Ilyenkor valószínűleg gyakrabban vagy vízközelben, és vakációzni is elmész a családoddal, barátaiddal. Na, de mi történik, ha éppen a legnagyobb melegben vagy épp utazás idején jön meg?

Ne ess pánikba!

Menstruálni természetes dolog, annak a jele, hogy a tested egészségesen működik, a folyamatba pedig semmilyen módon nem érdemes beleavatkozni. A nyári melegben persze kényelmetlennek érezheted a „havibajt”, ám semmi okod az aggodalomra! Gondolj inkább arra, hogy csupán pár napról van szó, és ahelyett, hogy keseregnél, próbálj aktív és tevékeny lenni, hiszen ezzel még a nemkívánatos tüneteket is mérsékelheted.

Viszlát, kellemetlenségek!

Szerencsére sok mindent megtehetsz azért, hogy ne legyenek elviselhetetlenek ezek a napok. A mozgás például (már egy 20-30 perces séta is) kifejezetten jót tesz, hiszen fokozza a vérkeringést, és segít ellazulni, ezzel enyhülhetnek a fájdalmak, ráadásul testileg-lelkileg is jobban érezheted magad. Ha erősebb görcseid vannak, nyugodtan nyúlhatsz fájdalomcsillapító után, de segítség lehet egy meleg párna, amit a hasadon pihentethetsz, vagy valamilyen gyógytea (cickafarkfű, kamilla, jázmin, málnalevél) fogyasztása is. Ezek a módszerek nyáron is alkalmazhatók, akár otthon vagy, akár elutaztál, némi felkészüléssel orvosolhatod a panaszaidat.

Válassz számodra ideális eszközt!

Ma már széles a menstruációs kellékek tárháza, így teljesen a saját igényeidre szabva választhatsz az eszközökből. Legyen szó betétről, tamponról, vagy intim kehelyről, mindegyiknek megvan a maga előnye. Utóbbi kettő persze nagyobb rugalmasságot ad, és segítségedre lehet akkor is, ha strandolni szeretnél azokon a bizonyos napokon.

Mi lesz a fürdéssel?

Minden test másképp működik egy kicsit, épp ezért nincs két egyforma menstruáció se. Míg valaki észre sem veszi, úgy eltelik a menzesze, más kellemetlen tünetekkel (puffadás, fájdalmas görcsök, fejfájás) küzd, és ugyanez igaz a vérzés mértékére is: egyeseknek enyhe, másoknak erőteljes. Ezek az egyéni dolgok befolyásolhatják azt, hogy tudsz-e, egyáltalán szeretnél-e strandolni, fürdeni. Ha igen, és úgy érzed, oda tudsz figyelni az alapvető higiéniai szabályokra, az eszközök megfelelő időben való cseréjére, ürítésére, és úgy általában önmagadra, tamponnal és menstruáció kehellyel bátran napozhatsz, és csobbanhatsz is.

Mit mondjak a környezetemnek?

Ha a családoddal nyaralsz, fordulj bizalommal az anyukádhoz, vagy nővéredhez, baráti társaságban pedig jelezd a legjobb barátnődnek, hogy mi a helyzet. Nem kell szégyellned, ha éppen egy közös strandolás vagy utazás során jön meg, ez minden lánnyal és nővel előfordul élete során többször is. Az sem ciki, ha egy-két napra visszavonulót fújsz, ezt mindenkinek joga van megtenni, és ha inkább úgy érzed jól magad, pihenj le egy könyvvel, hűsölj egy fa tövében, vagy egyszerűen válassz valamilyen nem vízparti tevékenységet magadnak.

icon

kapcsolódó cikkek

ciklus

Uspace.hu logo
Emmi logo